Боротьба з фейками триває: три добрих новини проекту «re:start democratic discourse-2»:
У херсонському ліцеї днями відбулася перша лекція з медіаграмотності, визначено 20 переможців конкурсу міні-стипендій „Я не вірю на слово“, а кількість фоловерів Фейсбук-сторінки „По той бік новин“ тим часом сягнула 20 тисяч. Команда проекту „розвіртуалилась“ з прихильниками.
Усе це – новини проєкту «re: розпочати демократичний дискурс-2», який втілює команда ІРРП. У 2019 році проєкт сфокусований на Херсонській та Миколаївській областях разом з німецькими партнерами (ECPMF, Лейпціг) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Це унікальний проєкт, що охоплює кілька ключових напрямків задля підвищення рівня медіаграмотності в Україні:
А тепер про все по черзі і детально.
Задля підвищення рівня медіаграмотності серед школярів і студентів ми організували лекції у навчальних закладах.
Лекції в рамках цього проєкту ми проводимо у партнерстві з Миколаївським центром журналістських розслідувань. Організовує їх Світлана Оболонська, регіональна координаторка ГО ІРРП.
Ключові теми цієї та подальших лекцій з медіаграмотності:
Протягом вересня-листопада у Херсонській та Миколаївській областях заплановано більше 20 таких лекцій. Очікується, що їх послухають близько 600 школярів та студентів.
Усього на цей конкурс ми отримали 57 заявок.
Минулого року за результатами конкурсу „Я не вірю на слово“ було опубліковано більше 20 матеріалів у східних та південних регіонах України.
Сторінка „По той бік новин“ сягнула відмітки 20 тисяч фоловерів
У вересні 2019-го за оновленнями сторінки слідкують вже більше 20 тисяч людей.
Команда проекту поповнилась редатором – Сергій Одаренко долучився до Альони Романюк.
Пост про фейки щодо вакцинації – серед таких.
14 вересня команда проекту зустрілася з прихильниками під час фестивалю думок „Думкофест“. Усі відвідувачів стенду ІРРП отримали змогу поспілкуватися з командою проекту: Оксаною Євтушенко, Альоною Романюк, Іриною Шпаковською та Інною Гадзинською.
Відвідувачі проходили тест на медіаграмотність, дізналися про те, як розпізнавати фейки.