ГО Інститут розвитку регіональної преси продовжує проект «re:start democratic discourse 2», який реалізує у партнерстві з Європейським центром свободи преси та ЗМІ (ECPMF), м. Лейпциг, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Мета проекту:
- Побудувати тривале партнерство НУО та ЗМІ в Україні та Німеччині для зміцнення свободи слова, медіа грамотності та професійної журналістики, особливо в сільській місцевості України.
- В українському та німецькому суспільстві слід заохочувати розуміння того, що і демократії, і країни, що розвиваються, перебувають під загрозою.
- Партнери прагнуть посилити медіаграмотність українців, що живуть у малих містах та сільській місцевості, щоб стимулювати цілеспрямований попит на якісну та достовірну інформацію.
- Проект спрямований на підвищення професійного рівня місцевих ЗМІ (формально в сенсі класичних провайдерів та неформальних у сенсі блогерів).
- Це має зменшити кількість дезінформації та дезінформації, поширеної в засобах масової інформації та на каналах соціальних медіа. Якщо це не вдасться, набута медична компетентність одержувача
- Проект покликаний сприяти розвитку спільноти медіа-користувачів в Україні, яка активно обговорює тему дезінформування та навчилась відрізняти достовірну інформацію в медіа від пропаганди та підробки.
Керівник проекту: Оксана Євтушенко
![](https://irrp.org.ua/wp-content/uploads/2018/11/diskleymer-restart-1-1.png)
В рамках проекту заплановано проведення школи для блогерів та школи для журналістів Півдня та Сходу України (перевага надаватиметься представникам з Миколаївської та Херсонської областей). 8-денні тренінги пройдуть 32 людини. Крім того, ІРРП працюватиме над підвищенням медіаграмотності населення у Миколаївській та Херсонській областях шляхом проведення навчання (лекцій та візитів до медіа-клубів). Зокрема, йдеться про заходи з медіаграмотності для населення різного віку:
- Лекції в школах
- Лекції в університетах
- Зустрічі в місцевих медіа / прес-клубах.
Майже 800 мешканців цих регіонів зможуть відвідати 20 лекцій з медіаграмотності. Продовжить свою діяльність інформаційна кампанія “По той бік новин” у вигляді фейсбук-пабліка. Щомісяця, мінімум один пост на сторінці стає вірусними. Особливою популярністю кампанія користувалася у період виборів, оскільки президентські перегони в Україні супроводжувалися інформаційними вкидами та фейковими повідомленнями у соціальних мережах. Наразі сторінка має понад 11 тисяч підписників. Охоплення постів – в середньому 300-400 вподобань та 100-150 поширень. Останній вірусний пост про маніпулятивне зображення у соціальних мережах поширили понад 6000 людей, а загальне охоплення становить понад 540 тисяч користувачів. Понад 6000 репостів також отримала інфографіка про фейки стосовно мовного законопроекту, який сколихнув українське суспільство. Загалом, контент пабліка має кілька спрямувань: розвінчання фейків, роз‘яснення, як працюють маніпулятивні технології, цікаві інфографіки, зображення (меми), гайди, як протистояти інформаційному впливу та корисні ресурси для перевірки інформації.
![](https://irrp.org.ua/wp-content/uploads/2019/05/5-1.png)
![](https://irrp.org.ua/wp-content/uploads/2019/05/6-1.png)
![](https://irrp.org.ua/wp-content/uploads/2019/05/7-1.png)
«Найближчим часом ми плануємо зробити серію інтерв‘ю та запустити онлайн-флешмоб, що стосується розвінчання фейків. Також щодня на сторінку інформаційної кампанії «По той бік новин» пишуть люди і просять допомогти спростувати фейк, перевірити інформацію, зрозуміти, де маніпуляція. Ми завжди радо відгукуємося і допомагаємо читачам критично мислити», – розповідає Ольга Труфанова, виконавча директорка ІРРП.
ІРРП комплексно працює над підвищенням медіаграмотності: школи для блогерів та журналістів, лекції для зацікавлених мешканців обраних регіонів та інформаційна кампанія у фейсбуці для українців. Ці заходи допоможуть розвивати критичне сприйняття інформації та вміння протистояти фейкам.
Контактна особа: редакторка інформаційної кампанії “По той бік новин”: Альона Романюк, +38 093 72 10 800 aliona.romanuk@gmail.com